Manželský pár, který běží v parku

Pocení a ochlupení – na co si dát pozor

Péče o kůži kolem stomie je jednou z nejdůležitějších věcí. Pomáhá předcházet podráždění i infekcím. Součástí takové péče je i správné řešení ochlupení a pocení v oblasti stomie. Ukážeme vám, jak na to.

Ochlupení

Ochlupení kolem stomie může ztěžovat přilnavost stomického sáčku a způsobovat podráždění. V oblasti stomie byste se tak měli vždy důkladně a pravidelně holit.

Bezpečné odstraňování ochlupení: Elektrickým zastřihovačem nebo žiletkou se oholíte bez podráždění kůže. Naopak vosku nebo chemickým depilačním krémům se raději vyhněte.

Opatrnost při holení: Při holení buďte opatrní, abyste nepoškodili kůži. Raději použijte holicí pěnu nebo gel pro citlivou kůži, abyste snížili riziko podráždění.

Pocení

Pocení může ovlivnit přilnavost stomického sáčku a způsobit jeho uvolnění. V horku nebo při fyzické aktivitě byste se proti němu měli chránit.

Správný výběr příslušenství: Používejte výrobky pro lepší přilnavost při pocení, jako jsou speciální základové desky, flanely nebo kryty.

Častější výměna sáčku: V horkém počasí nebo při zvýšené fyzické aktivitě měňte sáček častěji.

Udržování suché kůže: Používejte DANSAC Krém pro udržení sucha v oblasti stomie.

Hygiena: Udržujte oblast stomie čistou a suchou pomocí tělových ubrousků a vody DANSAC, abyste zabránili podráždění kůže.

Ošetření podrážděné kůže: Pokud dojde k podráždění kůže v důsledku pocení, použijte například DANSAC Krém.

Navštivte sekci Doplňky, kde najdete veškerý doplňkový sortiment DANSAC.Doplňky, které by se vám mohly hodit

Abyste se cítili pohodlně, vezměte si s sebou i naše ochranné a deodorační prostředky.

Nevíte, co by vám vyhovovalo nejlépe? Objednejte si vzorky zdarma.

Další rady a tipy

Pravidelně pro vás doplňujeme zajímavé a praktické články, aby se vám se stomií žilo snadno a bez obav. Všechny články najdete v sekci Život se stomií.